Je možné mať 7,5-hodinový pracovný čas vrátane prestávky na obed?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

po materskej dovolenke som nastúpila plný pracovný úväzok (8,5 hodín dennne, vrátane obednej prestávky). Z dôvodu zvýšenej starostlivosti o deti by som chcela požiadať zamestnávateľa o skrátený pracovný úväzok.

Je možné mať 7,5-hodinový pracovný čas vrátane prestávky na obed?

Je možné uzavrieť len napr. 3/4 pracovný úväzok (6 hod.)?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto úprava pracovného času je v princípe možná len na základe dohody so zamestnávateľom.

Zamestnávateľ by Vám však mal vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody na jeho strane.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk