Je možné, aby učiteľ základnej školy prepravoval žiakov na súťaže vlastným motorovým vozidlom?

Zodpovedané
Včera o 13:56

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Je možné, aby učiteľ základnej školy prepravoval žiakov na súťaže vlastným motorovým vozidlom?

Ak áno, je to potrebné právne ošetriť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, v princípe to možné je. Učiteľ by mal byť na tieto účely vyslaný zamestnávateľom na služobnú cestu, za ktorú by mal mať nárok na cestovné náhrady. Rodičia jednotlivých detí by s touto formou prepravy mali výslovne súhlasiť (odporúčam žiadať písomný súhlas).

Ak máte v tejto veci ešte nejaké špecifické otázky, môžete napísať doplňujúcu otázku do poradne alebo ma kontaktovať emailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk