Je manželov syn z prvého manželstva rovnakým dedičom ako naše spoločné deti?

Zodpovedané
Včera o 14:35

Dobrý deň,

s manželom žijeme v Kanade, máme spolu 2 deti. Manžel bol už raz ženatý v Čechách a má dospelého syna.

Je aj jeho syn v Čechách rovnakým dedičom ako naše spoločné deti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno je. Manžel by mohol spísať závet (v tom prípade by mal dospelý syn dostať minimálne polovicu zákonného dedičského podielu, o zvyšnej časti by manžel rozhodol podľa svojej úvahy) alebo najstaršieho syna vydediť, ak sú dané zákonom stanovené dôvody.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk