Je korektné nezarátať veľkonočnú nedeľu do fondu pracovného času?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

pracujem v obchode systém krátky - dlhý týždeň. Veľkonočná nedeľa pripadá na môj pracovný víkend. Zo strany zamestnávateľa sa nám vyjadrili, že tento rok neplánujú tento deň zarátať do fondu pracovného času nikomu. Vraj si máme tento deň nadrobiť, aby nám sedel fond pracovného času. Chápem, že ten deň nebude platený, keďže nebudem v práci.

Je korektné nezarátať nám tento deň do fondu pracovného času?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto požiadavka zamestnávateľa je v rozpore so zákonom.

Doba, počas ktorej zamestnanec nepracuje preto, že je sviatok, sa považuje za výkon práce, za tento čas patrí zamestnancovi náhrada mzdy, resp. sa mu jeho mesačná mzda nekráti.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk