Je dĺžka výpovednej doby dva mesiace?

Zodpovedané
31. máj 2023

Dobrý deň,

plánujem dať výpoveď v práci, kde som pracovala 16 rokov na plný úväzok a posledných 4 a pol roka na úväzok 0,4. Zmluvu mám na dobu neurčitú.

Je dĺžka výpovednej doby dva mesiace?

V mojom prípade by som zotrvala u tohto zamestnávateľa do 31.8.2023.

Na akú pomernú časť ročnej dovolenky mám nárok?

V prepočte na 6 mesiacov (výpoveď k 30. 6.) alebo 8 mesiacov, keďže by mi plynula výpovedná doba ešte 2 mesiace.

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžka výpovednej doby bude dva mesiace. Ak podáte výpoveď v mesiaci jún, pracovný pomer sa skončí 31.8.2023. Ak ju podáte dnes, t.j. ešte v máji, skončí sa pracovný pomer 31.7.2023.

Budete mať nárok na pomernú časť dovolenky za celú dobu odpracovanú pre zamestnávateľa (t.j. za 8 mesiacov, ak sa pracovný pomer skončií 31.8.).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk