Existuje účet alebo platforma, na ktorú nemá exekútor dosah?

Zodpovedané
18. apr 2023

Dobrý deň,

viem, že exekúcia má v prípade problémov veľký dosah.

Existuje však nejaký účet alebo platforma, na ktorú nemá exekútor dosah?

Ďakujem

Dobrý deň,

exekútor má štandardne dosah na všetok majetok povinného (= dlžníka v exekučnom konaní), ktorý:

1. sa nachádza v Slovenskej republike, resp. je na Slovensku evidovaný a zároveň
2. je vedený na meno povinného.

Exekútor teda nemá napríklad bežne dosah na bankové účty vedené v zahraničí (napr. účet založený v Českej republike).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk