Existuje minimálna mzda u dohodárov?

Zodpovedané
23. júl 2024

Dobrý deň,

mám vysokoškolské vzdelanie - malý doktorát a špecializáciu. Nakoľko mám problém si nájsť prácu, pracujem ako predavačka (v stoji 7 hodín) na dohodu za 3,50 EUR na hodinu. Som dobrovoľne nezamestnaná. Odvody do Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne mi hradí zamestnávateľ. Kontrolujem si to každý mesiac - koľko hodín odpracujem, tak krát 3,50 EUR.

Rada by som sa Vás opýtala ohľadom 3,50 EUR na hodinu. Myslím si, že je to málo na to, že sa všetko zvyšuje aj minimálna mzda.

Existuje nejaké minimum u dohodárov na hodinu?

Môžem si skúsiť pýtať viac?

Ďakujem

Dobrý deň,

minimálna mzda sa vzťahuje aj na dohodárov. Vo Vašom prípade by malo ísť o 2. stupeň náročnosti práce a hodinová mzda by mala byť minimálne 4,977 EUR.

Ďalšie detaily sú k dispozícii tu:

https://www.ip.gov.sk/minimalna-mzda-a-minimaln... .

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk