Exekúcia spoluvlastníka nehnuteľnosti. Čo sa stane, ak to my nebudeme riešiť?

Zodpovedané
29. jún 2024

Dobrý deň,

s manželom bývame v rodinnom dome, ktorého vlastníkom je svokra a jej brat. Jej brat má 1/4 podiel, zbytok patrí svokre. Problém je, že brat svokry pred cca 20 rokmi odišiel do zahraničia, neplatil si zdravotku a vznikol mu dlh. Plus má dlh voči Coca-Cola Slovensko a Česko. Tým pádom mu vzniklo 10 exekúcii zo zdravotky a 1 z Coca-Coly.

V LV som postrehla exekučný príkaz na vykonanie exekúcie zriadením exekučného záložného práva na nehnuteľností, teda na tú 1/4 domu + Upovedomenie o spôsobe vykonania exekúcie predajom.

Akým predajom?

Komu?

Aký dôsledok môže mať táto exekúcia na mňa a manžela, prípadne na svokru?

Výška exekúcie voči zdravotnej poisťovni je cca 12 000 EUR voči Coca-Cola SaČ a neviem o akú sumu ide. Predpokladám, že túto exekúciu zdedia jeho deti, ktoré s nami ani nežijú.

Je možné to nejako riešiť, ak on sám zo zahraničia nejaví záujem?

Čo sa stane, ak to ani my nebudeme riešiť?

Vyplatiť takú sumu nedokážeme.

Ďakujem

Dobrý deň,

predaj podielu na dome v rámci exekúcie by mohol viesť k tomu, že podiel na dome kúpi za účelom špekulácií Vám neznáma tretia osoba a bude Vám komplikovať život.

Odporúčala by som Vám čo najskôr kontaktovať exekútora a zistiť, za akú cenu by bol ochotný odpredať podiel Vám, resp. Vašej svokre.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk