Dostala som predžalobnú výzvu s vysokou mesačnou splátkou. Dá sa splátka znížiť?

Zodpovedané
18. aug 2024

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohladom návrhu splátkového kalendára, keďže dom dostala predžalobnú výzvu. Som v nelahkej situácii, mám viac pôžičiek na splácanie s meškaniami.

Nepracujem, som na rizikovo tehotenskej PN. Inštitúcia, ktorá mi poslala žalobnú výzvu žiada priveľkú mesačnú splátku.

Dá sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som Vám čo najskôr kontaktovať príslušnú inštitúciu a prekonzultovať s nimi všetky možnosti.

Okrem toho sa môžete obrátiť na Centrum právnej pomoci: https://www.centrumpravnejpomoci.sk/sekcia/2-ko...

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk