Dosiahnem prostredníctvom súdu, aby som vyplatila časť domu bratovi?

Zodpovedané
16. júl 2024

Dobrý deň,

som polovičný vlastník domu a moja sestra s bratom majú tretinu. Dom by som ja chcela odkúpiť a moja sestra s tým súhlasí, lenže brat má s tým vždy nejaký problém. Už som spravila aj znalecký posudok. Brat si dal tiež spraviť.

Mám ja a sestra ako trištvrtinoví vlastníci právo ho nejako súdne vyplatiť, aby dom bol môj?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak s Vami brat nekooperuje a vy si želáte nadobudnúť všetky podiely na dome, môžete sa súdnou cestou domáhať zrušenia podielového spoluvlastníctva. Malo by ísť o návrh podaný voči Vášmu bratovi. V prvom rade Vám však odporúčam nadobudnúť podiel od sestry a tento prevod nechať zapísať do katastra - súdne konanie sa tak zjednoduší.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk