Dieťaťu nie som biologickým otcom. Ako zaistím, aby po mne mohlo dediť?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

spoločne s partnerkou sme vychovali dieťa partnerky z jej prvého manželstva. Vlastné - biologické dieťa nemám. Chcem, aby v prípade dedenia bolo na tohto dnes už dospelého chlapca nahliadané ako na môjho syna.

Je postačujúce formou notárskej zápisnice to uviesť takouto jednoduchou vetou?

Musí byť takýto zápis konkrétnejší a je nutné ho rozpísať?

Teda, že všetok hnuteľný aj nehnuteľný majetok...

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by bolo v notárskej zápisnici uvedené, že si želáte, aby všetok Váš hnuteľný a nehnuteľný majetok zdedil partnerkin syn, bolo by to podľa mňa dostatočné.

Okrem toho - notári majú so spisovaním závetov vo forme notárskych zápisníc bohaté skúsenosti a ručia svojim klientom za to, že bude notárska zápisnica vypracovaná správne. Riziko, že závet pripravený notárom podľa Vašich pokynov, by bol vadný / nesprávny, je teda minimálne.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk