Čo znamená, že uchádzač môže byť v pracovnoprávnom vzťahu, ak jeho trvanie nepresiahne 40 dní v kalendárnom roku?

Zodpovedané
21. jún 2024

Dobry deň,

chcela by som požiadať o bližšie vysvetlenie formulácie, že uchádzač môže byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku.

Myslí sa tým, že trvanie tejto dohody nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku u toho jedného konkrétneho zamestnávateľa alebo úhrne u viacerých zamestnávateľov (v rámci všetkých dohôd)?

Ďakujem

Dobrý deň,

som toho názoru, že sa tým myslia všetky dohody, na základe ktorých uchádzač pracuje u nejakého zamestnávateľa v rámci jedného kalendárneho roka.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk