Čo všetko musí spĺňať masér pred otvorením prevádzky?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

som masérka a naskytla sa mi možnosť prenajať si miestnosť v novej budove. V tej budove sa nachádzajú aj lekári - zubár, gynekológ a obvodný lekár. Na prízemí je lekáreň. Ja budem na poschodí.

Neviem či spĺňam ako masér (starostlivosť o ľudské telo) možnosť si túto miestnosť otvoriť ako prevádzku, masérky salón. Naša pani starostka to dovolila.

Dovoľuje to aj štát a hygiena?

Všetko je oddelené dverami. Sme na jednej chodbe, ale zubár je odo mňa oddelený veľkými sklenenými dverami a ďalšími svojimi dverami a aj ďalší lekár je oddelený chodbou a dverami a ešte jeho dverami.

Ďakujem

Dobrý deň,

v zásade by nemal byť problém, aby ste si v takýchto priestoroch otvorili masážny salón. Detailné požiadavky na zariadenia tohto typu stanovuje vyhláška MZ SR č. 554/2007 Z.z. (https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...).

V každom prípade by som Vám však odporúčala, aby ste sa obrátili na príšlušný regionálny úrad verejného zdravia. Tam Vám povedia ďalšie detaily.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk