Čo všetko je potrebné vybaviť pred predajom tovaru v EÚ, ktorý je dovezený z tretích krajín?

Zodpovedané
6. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Čo všetko je potrebné vybaviť pred predajom tovaru v EÚ, ktorý je dovezený z tretích krajín?

Je potrebné ho po vyčlení ešte registrovať na SK prípadne v EÚ všeobecne?

Ak áno, kde?

Jedná sa o vstupné suroviny do kozmetiky - žiadna chémia, všetko rastlinné.

Kde môžem nájsť všetky potrebné kroky, ktoré je potrebné urobiť pred predajom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné zohľadniť daňové a colné povinnosti. Všeobecné informácie nájdete na webovej stránke finančnej správy, detaily/nejasnosti odporúčam konzultovať s daňovým poradcom.

Ohľadom predaja surovín do kozmetiky by som Vám odporúčala obrátiť sa na Úrad verejného zdravotníctv.

Všeobecné informácie nájdete na webe: https://www.uvzsr.sk/web/uvz/kozmeticke-vyrobky) a príp. na Slovenskú obchodnú inšpekciu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk