Čo ak zamestnávateľ zatají žiadosť o vykonanie inventúry?

Zodpovedané
4. júl 2024

Dobrý deň,

pracujem v obchode, dala som výpoveď a 31.8.2024 uplynie moja 2-mesačná výpovedná lehota. Keďže som sa dozvedela, že aj po mojom odchode, pokiaľ nebude vykonaná inventúra, môžem byť stále zodpovedná za "manko" bola som osobne zaniesť žiadosť, aby sa inventúra vykonala do 31.8.

Čo ak mi nepríde odpoveď na moju žiadosť, prípadne zataja, že som žiadosť poslala?

Mám kópiu listu, dá sa nejako brániť v takom prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnosti platí, že ak zamestnanec so spoločnou hmotnou zodpovednosťou, ktorého pracovný pomer sa skončil, zároveň nepožiada o vykonanie inventarizácie, zodpovedá za prípadný schodok zistený najbližšou inventarizáciou na jeho predchádzajúcom pracovisku.

Inými slovami - ak ste o vykonanie inventarizácie požiadali a zamestnávateľ nekoná, za schodok by ste zodpovedná byť nemali (bez ohľadu na to, či a kedy sa inventarizácia vykoná a či bude nejaký schodok zistený). No aj tak by som Vám odporúčala podať v tejto veci čo najskôr podnet na príslušný Inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk