Budú za výsledok inventúry zodpovední aj zastupujúci pracovníci?

Zodpovedané
14. mar 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Pred mojím nástupom na dovolenku inventúra nebola vykonaná. To, že sa podieľam na prípadnom manku mi je jasné. Skôr mám obavy z toho, že či sa budú podieľať aj zastupujúci zamestnanci z iných predajní tej istej firmy, ktorí majú taktiež podpísanú hmotnú zodpovednosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak majú zastupujúci zamestnanci spolu s nezastupujúcimi zamestnancami podpísanú dohodu o spoločnej hmotnej zodpovednosti, budú za toto manko zodpovedať.

Ak by bolo v tejto veci podpísaných viac samostatných dohôd a niektorí zamestnanci, od ktorých by zamestnávateľ požadoval úhradu manka, by takúto úhradu odmietol s odkazom na to, že nebola podpísaná dohoda o spoločnej hmotnej zodpovednosti, došlo by zrejme k súdnemu sporu a zamestnávateľ by mohol byť úspešný vo vymáhaní manka len v prípade, že by preukázal, že podmienky spoločnej hmotnej zodpovednosti všetkých zamestnancov boli riadne splnené.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk