Budem splácať dlh fyzickej osobe. Pripraví mi zmluvu notár alebo právnik?

Zodpovedané
20. apr 2023

Dobrý deň,

z jedného dôvodu idem splácať fyzickej osobe sumu vo výške 12 500 eur. Chcem to mať právne ošetrené aj z mojej strany a chcem, aby to bolo všetko ošetrené aj pre druhú stranu. Bude to v mesačných splátkach po minimálne 100 eur. Prípadne aj viac. Podľa toho, ako sa mi podarí ušetriť peniaze navyše. Tých 100 eur bude každý mesiac moja povinnosť.

Na koho sa mám obrátiť so zmluvou?

Pripraví mi ju právnik alebo notár?

Ako sa bude nazývať takáto zmluva, keď sa jedná o dve fyzické osoby, kde jedna spláca určitú sumu druhej?

Peniaze budem dotyčnej posielať formou poštových šekov, aby som mala aj ja, aj ona riadny doklad odoslaní a prijatí platieb.

Ďakujem

Dobrý deň,

názov zmluvy má obvykle len informačný charakter a v tomto prípade by závisel od dôvodu, z akého splátky budete posielať. Mohlo by ísť o zmluvu o pôžičke, zmluvu o náhrade škody, zmluvu o výživnom, zmluvu o dôchodku, dohodu o urovnaní...

Zmluvu by Vám určite vedel pripraviť každý advokát. Zoznam advokátov nájdete na www.sak.sk. Na tejto webovej stránke možno filtrovať advokátov aj podľa regiónu/mesta. Notári by zmluvu po odbornej stránke určite vedeli pripraviť tiež, no v tom prípade by sa pravdepodobne muselo jednať o notársku zápisnicu, čo by pre Vás teoreticky mohlo byť nadbytočné.

Ak by ste mali záujem, aby som Vám zmluvu pripravila ja, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk