Bude mať po mužovej smrti manželka nárok na darovaný majetok?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom situácie.

Bude mať po mužovej smrti manželka nárok na darovaný majetok?

Ďakujem

Dobrý deň,

majetok darovaný poručiteľovi spadá celý do dedičstva. Manželka bude mať na majetok nárok, ak bude po manželovi dediť.

V prípade dedenia zo zákona jej pripadne zákonný podiel.

V prípade dedenia zo závetu jej pripadne to, čo jej poručiteľ odkáže v závete. V závete je možné dedičstvo rozdeliť aj tak, že manželke nepripadne nič. Poručiteľ sa vo vzťahu k manželke môže rozhodnúť ako uzná za vhodné. Obmedzenia patria len vo vzťahu k poručiteľovým deťom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk