Aký doklad akceptuje obecný úrad na zabezpečenie si úľavy na komunálnom odpade?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

dlhodobo žijem v zahraničí a od roku 2020 každoročne posielam na obecný úrad na Slovensko doklad o mojom pobyte v zahraničí z dôvodu úľavy na komunálny odpad.

Každoročne posielam rovnaký doklad Indefinite leave to remain. Tento dokument bol každoročne akceptovaný od pracovníčky obecného úradu. Tento rok som zaslal rovnaký dokument spolu zo žiadosťou o úľavu v januári. Z úradu sa mi ozvali až teraz v júni, že úľavu mi nepriznajú a ako dôvod uviedli neplatné tlačivo.

Ubezpečil som ich, že doklad je platný a zaslal som im aj iný dokument potvrdzujúci môj pobyt v zahraničí. S pani na úrade je však vždy ťažká reč, nekomunikuje, vyhrážala sa exekúciou. Starosta mi doteraz neodpísal na moju sťažnosť.

Aké ďalšie kroky môžem podniknúť, aby som sa vyhol neoprávnenej exekúcii?

Žiadosť im bola zaslaná s platným dokumentom v januári, takisto ďalšie tlačivo potvrdzujúce môj pobyt v zahraničí som zaslal v máji. Úradníčka nekomunikuje, starosta takisto.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nevidím žiaden dôvod, na základe ktorého by mohol byť predložený dokument odmietnutý.

Podľa mňa máte len jednu možnosť - vytrvalo komunikovať s úradníčkou i starostom písomne, odvolávať sa na to, že ste listinu vždy predložili v januári a vždy bola akceptovaná a prípadne predložiť kópiu žiadosti z tohto roka. Tipujem, že dôvodom odmietnutia je, že Vašu žiadosť z tohto januára stratili.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk