Ako zabrániť svokrovcom, aby nám nezobrali náš dom?

Zodpovedané
Včera o 11:19

Dobrý deň,

pred 5 rokmi som postavil dom u svokrovcov. Teraz sa chcú zmocniť môjho domu, lebo nemajú peniaze. Boli 17 rokov na sociálke a teraz nás chcú vyhodiť ako rodinu s deťmi. Mne už trvalý pobyt zrušil a vyhráža sa, že nás vyhodí ak nebudeme platiť všetky poplatky za energie aj za nich. Teda elektrika 192 EUR, plyn 47 EUR, ktorý vôbec ja nemám. Internet, ktorý je náš, ale ho chcú využívať, tak s pripojili 26,90 EUR. Teraz vymysleli, že sa pripoja na naše elektrické kúrenie, ale som to nedovolil. Už ma odhlásili. Mám 2 maloleté deti a som dôchodca ZŤP.

Aké mám možnosti?

Mám doklad, že som postavil stavbu na jeho pozemku. Plus mám aj všetky faktúre, fotky, aj svedka.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak to chápem správne, postavili ste svoj dom na pozemku patriacom svokrovcom. Ak bolo na tento dom riadne vydané stavebné a aj kolaudačné povolenie na Vaše meno, je podľa môjho názoru len malé riziko, že by Vás svokrovci mohli vysťahovať.

Správanie svokrovcov nie je v súlade so zákonom, odporúčala by som Vám urýchlene sa obrátiť na Centrum právnej pomoci a požiadať ich o právne poradenstvo (predpokladám, že najefektívnejšie by bolo, aby ste súdnou cestou požiadali o zákaz obťažovania zo strany svokrovcov) v tejto veci:

https://www.centrumpravnejpomoci.sk/sekcia/2-ko...

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk