Ako sa vzdať funkcie predsedu bytového spoločenstva?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

manžel je predsedom bytového spoločenstva (založené vlastníkmi bytov) a chcel by sa vzdať funkcie, nakoľko momentálne na to nemá čas a taktiež v blízkej budúcnosti uvažujeme o predaji bytu. Funkcie sa chce vzdať už teraz, takže stále bude vlastníkom bytu. Nikde neviem nájsť aké náležitosti treba urobiť. Či to stačí oznámiť rade bytového spoločenstva ústne, či treba poslať oznámenie písomnou formou a čo by také oznámenie malo obsahovať. Nenašla som po internete žiadne vzory.

Manžel zatiaľ radu oboznámil ústne a požiadal ich o vyhlásenie voľby nového predsedu, čo sa stále nestalo aj po opakovanom pripomienkovaní od manžela.

Existuje nejaký oficiálny postup ako sa vzdať funkcie, aby to rada začala brať na vedomie a konať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzdanie sa funkcie je najlepšie zaslať poštou ako doporučenú zásielku s doručenkou na adresu spoločenstva.

Vzdanie by mal byť jednoduchý list, v ktorom manžel uvedie svoje údaje, prejav vôle ("týmto sa vzdávam funkcie predsedu...") a údaje spoločnenstva, o ktoré ide.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk