Ako sa môžem brániť proti krivému obvineniu?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

môjmu priateľovi zobrali vodičák z dôvodu jazdy pod vplyvom alkoholu a jeho bývalá žena z toho viní mňa, že ja som ho udala. Dáva to všetkým do hlavy, vrátane môjho priateľa. Ona ma krivo obviňuje. Dokonca aj na súd vo svojej výpovedí to uviedla, kde sa rieši súdne zase iná vec. Rada by som tieto reči vyvrátila a očistila svoje meno.

Ako sa môžem brániť proti krivému obvineniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete buď podať trestné oznámenie alebo aj podať žalobu za poškodenie občianskej cti.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk