Ako sa môžem brániť proti exekučnému príkazu?

Zodpovedané
Včera o 11:31

Dobrý deň,

pred dvoma rokmi mi bola odcudzená bankomatová karta konkrétnym človekom, ktorý cez ňu okrádal ľudí o peniaze. Dostalo sa to až na súd, kde som skrz dôkazov v môj prospech bola zbavená trestného obvinenia a vyšla som z prípadu ako nevinná.

Prišiel mi však exekučný príkaz na zaplatenie sumy 2000 EUR i napriek tomu, že som podľa súdu nevinná. O tom, čo sa deje s účtom, som nemala ani len poňatia.

Viem sa nejako brániť, alebo exekúciu budem musieť zaplatiť aj napriek tomu, že som si dlh neurobila ja a mám to súdne dokázané?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa by ste mali požiadať, aby súd vyhlásil exekúciu za neprípustnú podľa ust. paragrafu 57 ods. 1 písm. g) (t. j. pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať).

Tým iným dôvodom by mali byť skutočnosti, ktoré uvádzate vo svojej otázke - t. j. že Vám bola ukradnutá karta a túto skutočnosť už potvrdil iný súd.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk