Ako sa môžem brániť, keď sused parkuje na mnou prenajatom parkovacom boxe?

Zodpovedané
31. júl 2024

Dobrý deň,

od MČ som si prenajala parkovací box, kde pred vchodom na toto parkovisko je veľká tabuľa, že sú to vyhradené parkovacie boxy. Sused z vedľajšieho paneláku mi neustále parkuje na mieste. Toto miesto ešte stále nie je vyznačené, nakoľko tam dotyční niekedy stojí aj tri dni bez pohybu a MČ ho nemohla vyznačiť. s odťahovkou asi mali problém alebo klasická slovenská lenivosť.

Mestskí policajti ma odbili, že mu nič nemôžu, lebo miesto nie je riadne vyznačené. Sú tam slabé čiary a nie je ich dobre vidieť. Ja ho však musím platiť, teda platím miesto susedovi. Aj zákon zakazuje parkovať na takýchto parkoviskách, ak nie je držiteľ povolenia, čo nie je. To som si zistila podľa ŠPZ.

Ako sa môžem brániť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nepomáha ústny dohovor, najrýchlejšie a najefektívnejšie je požiadať súd o vydanie tzv. neodkladného opatrenia, ktorým sa susedovi zakáže parkovať na Vašom mieste.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk