Ako presvedčiť suseda, že štekajúci pes ráno vyrušuje ostatných susedov?

Zodpovedané
26. sep 2024

Dobrý deň,

sused z vedľajšej ulice chodí ráno na prechádzku so svojim psom vždy o cca 5:00 hod ráno (nemecký ovčiak), má ho pusteného na voľno. Jeho pes (skoro vždy, keď ide okolo nášho plota - málokedy prejdú v kľude) sa hryzie s našim tiež nemeckým ovčiakom cez plot. Máme drevený plot a na ňom natiahnutú ešte zelenú clonu. Tá je už roztrhaná na miestach, kde sa hryzú. Je to zakaždým hluk na celú ulicu.

Psy nielen štekajú - čo nám nevadí, keďže žijeme na dedine, ale hryzú sa do papule. Pán psa neodvolá z tohoto konania. Prejde a pes ho zachvíľu dobehne. Ostatným susedom to tiež prekáža. Všimli si, že sa opakuje skoro každé ráno veľký hluk hryzúcich sa psov.

Sused, ktorému patrí tento pes po snahe osloviť ho a slušne mu dohovoriť nepripúšťa, že by robil niečo nezákonné.

Je možné spísať nejakú petíciu?

Ako postupovať, aby sa zdržal tohto obťažujúceho konania?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že Vás a Vašich susedov tento jeden sused so štekajúcim psom neúmerne obťažuje, musíte podať na súd návrh na uloženie neodkladného opatrenia (t. j. rozhodnutia, ktorým súd tomuto susedovi zakáže obťažujúce správanie). Petície by boli v tomto prípade irelevantné.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk