Ako postupovať, keď u zubára nedostávame účtenky?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

zubár mojich deti nám nedáva účtenky. Keď nám účtenku náhodou dá, tak len na takú sumu, ktorú mi preplatí poisťovňa. To je 30 eur. Reálne platím 70 eur. Naposledy som platila 30 a potom 54 eur za zub, ktorý synovi robil a musel mu ho prerábať, lebo ho bolel (mliečny zub). Lístok mi nedal, lebo vraj ten zub sa už robil.

Nemalo by sa jednať v takom prípade o reklamáciu?

Na aký úrad sa môžem obrátiť, keď chcem požiadať o kontrolu?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekár by Vám mal vydať účtenku za každý úkon, ktorý ste uhrádzali. Suma na účtenke by mala vždy zodpovedať sume, ktorú ste platili.

Ak Váš lekár tieto pravidlá pravidelne porušuje, odporúčam Vám obrátiť sa na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a Slovenskú obchodnú inšpekciu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk