Ako postupovať, keď nezvládam splácať paušál?

Zodpovedané
10. sep 2024

Dobrý deň,

6 mesiacov dozadu som vzala paušál na seba pre mňa a môjho vtedy priateľa. Brala som 2 repasované telefóny. Sľúbil mi, že nám to bude platiť a nič z toho. Momentálne som vo veľmi zlej situácii a nemôžem to platiť, preto som to žiadala od neho. Je to už vo vymáhačskej spoločnosti. Dlh tam je 1100 EUR.

Som bezradná. Momentálne ma čaká kopec liečení a pobytov v nemocnici, takže nie je šanca, aby som to splácala. On sa zatajuje a nepomôže mi s tým.

Aké mám možnosti?

Žiadala som splátkový kalendár, ale momentálne nemám na to prostriedky.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som Vám čo najskôr kontaktovať spoločnosť, od ktorej ste si brali paušál a preveriť možnosti predčasného ukončenia zmluvy, aby sa vzniknutý dlh čo najmenej navyšoval.

Okrem toho by som Vám urýchlene odporúčala kontaktovať Centrum právnej pomoci:

https://www.centrumpravnejpomoci.sk/sekcia/2-ko...

Od priateľa môžete žiadať úhradu paušálu len v prípade, že máte k dispozícii písomný dôkaz, že Vám sľúbil, že ho bude uhrádzať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk