Ako postupovať, keď nám nebol vyplatený preplatok na plyne?

Zodpovedané
30. nov 2023

Dobrý deň,

poprosila by som o pomoc s riešením problému. Máme plyn od spoločnosti Flaga spol, s.r.o. Začiatkom júla nám prišiel preplatok v sume 1400 EUR, ktorý nám nebol doteraz vyplatený, aj keď je na faktúre dátum splatnosti 14.7.2023. Doteraz sme ich bezvýsledne kontaktovali telefonicky a aj emailom. Bez úspechu. Dokonca nám ani neposlali preddavkový kalendár a ani neprišiel technik na preskúšanie externej nádrže. Jednoducho sa neviem dopracovať k vlastným peniazom.

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa verejne dostupných zdrojov by spoločnosť Flaga mala byť v dobrej finančnej kondícii (https://www.finstat.sk/34116940).

Odporúčala by som Vám, aby ste preplatok začali od tejto spoločnosti čo najskôr vymáhať súdnou cestou.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk