Ako postupovať, keď ma zamestnávateľ nechce zamestnať ako zamestnanca?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

pracujem v jednej nemenovanej firme na živnosť a rada by som bola zamestnankyňa, ale môj zamestnávateľ to odmieta. Pracuje tam veľa ľudí na živnosť. Keď sa s niekym rozprávam, tak veľa z nich by radšej pracovalo ako riadny zamestnanec a nie na živnosť.

Ako postupovať, keď ma zamestnávateľ nechce zamestnať ako zamestnanca?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe toho, čo píšete, mám podozrenie, že zamestnávateľ hrubo porušuje svoje zákonné povinnosti a dochádza u neho k nelegálnemu zamestnávaniu.

Odporúčala by som Vám v tejto veci podať podnet na príslušný inšpektorát práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk