Ako postupovať, keď chcem 2,5-ročnej dcérke zmeniť priezvisko a jej otec s tým súhlasí?

Zodpovedané
20. sep 2023

Dobrý deň,

dcéra má 2,5 roka a má priezvisko po bývalom partnerovi. Zobratí sme neboli. Priezvisko som jej dala po pôrode partnerove, následne sme sa rozišli. Chcem jej dať moje priezvisko. Tlačivo na zmenu priezviska mi ex podpisal.

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

na súhlase otca so zmenou priezviska musí byť úradne osvedčený podpis.

S touto listinou, Vašim občianskym preukazom, občianskym preukazom maloletej (ak jej bol vydaný) a jej rodným listom musíte ísť na matriku (okresný úrad podľa miesta trvalého bydliska maloletej) a tam s Vami vypíšu žiadosť a vykonajú zmenu (ak budú všetky doklady v poriadku).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk