Ako odísť zo spoločnosti s ručením obmedzeným?

Zodpovedané
14. aug 2024

Dobrý deň,

s manželom vlastníme s.r.o (50/50), on je konateľom. Aktuálne sme v rozvodom konaní.

Ako mám z firmy odísť?

Mám zmeniť adresu sídla?

Firma je v dlhoch, exekúciach. Máme 2 maloleté deti, na ktoré mi neprispieva a ja už nemám ako splácať dlhy a súčasne aj zabezpečovať deti. On sa o to nezaujíma, poštu neotvára.

Ako postupovať v tejto situácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

prevod obchodného podielu by mal byť za štandardných okolností možný, no manžel od Vás podiel zrejme dobrovoľne nekúpi a tretia osoba taktiež nie.

Mohli by ste súdnou cestou žiadať o vylúčenie zo spoločnosti, no je to beh na dlhé trate. Zmenu sídla by ste zrejme bez manželovej spolupráce neboli schopná docieliť (maximálne výmaz aktuálneho sídla z OR).

Najefektívnejším riešením pre Vás by zrejme bol konkurz spoločnosti.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk