Ako mám postupovať, keď nechcem dediť a ani ísť na dedičské konanie?

Zodpovedané
27. nov 2023

Dobrý deň,

čoskoro budeme mat dedičské konanie po otcovi, ale ja nechcem nič dediť a ani nechcem ísť na dedičské konanie. Mám to ďaleko (kde žili rodiča) a narodilo sa nám bábätko.

Ako mám postupovať, keď nechcem dediť a ani ísť na dedičské konanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som Vám, aby ste sa skontaktovali s notárskym úradom, ktorý bude mať dedičské konanie na starosti a dohodli sa s nimi na najjednoduchšom postupe.

Predpokladám však, že od Vás budú chcieť, aby ste im zaslali poštou originál vyhlásenia o vzdaní sa dedičstva s notársky osvedčeným podpisom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk