Ako je to s dovolenkou pri 12-hodinových zmenách?

Zodpovedané
2. feb 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Sú to 12-hodinové zmeny, čistý čas zaplatený je 11,15 hodín.

Zmeny sú 4-dňové, teda 2x ranná od 6:00 - 18:00 a 2x nočná od 18:00 - 06:00. Potom máme 4 dni voľno.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade naozaj zamestnávateľ postupuje podľa všetkého správne - v bežnej prevádzke trvá zmena 8 hodín, preto aj "bežný" deň dovolenky trvá 8 hodín.

Ak je Vaša zmena vždy 12-hodinová, musí Vám zamestnávateľ za jednu zmenu počítať 1,5 "bežného" dňa dovolenky, aby hodiny sedeli.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk