Ako dosiahnuť výmaz z registra exekúcií?

Zodpovedané
11. okt 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Kam sa má obrátiť človek, ktorý prešiel osobným bankrotom a aj napriek tomu ho stále exekútor na základe žiadosti a rozhodnutia o bankrote nevymazal z registra?

Stále je tam evidovaný.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bola exekúcia právoplatne zastavená, mal by exekútor vykonať výmaz všetkých údajov o vedenej exekúcii z registra exekúcií do 14 dní, odkedy sa exekútor dozvedel alebo mohol dozvedieť o skončení exekúcie.

Ak exekútor porušuje svoje povinnosti, môžete v tejto veci podať podnet na Slovenskú komoru exekútorov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk