Ako donútiť suseda, aby nemal hlasno pustené repráky s hudbou?

Zodpovedané
23. aug 2023

Dobrý deň,

sused si kúpil párty reprák, ktorý neskutočne trieska. Dáva ho von pred garáž a púšťa úplne silno. Chalupa sa len tak otriasa. Má to pustené celý deň. Vraj nebude brať na nikoho ohľad a do 22:00 si môže robiť čo chce.

Dá sa proti tomu bojovať?

Ešte nemáme ani chalupu dorobenú a neviem si predstaviť ako sa sem presťahujeme. Susedia sú tu sedemdesiatnici, my máme malé dieťa a je to naozaj náročné.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnosti platí, že nikto nemôže užívať svoje vlastníctvo tak, že obmedzuje iných nad mieru primeranú pomerom (čo sa vo Vašom prípade zrejme deje).

Odporúčala by som Vám, aby ste suseda písomne vyzvali, aby od predmetného konania upustil (doporučeným listom s doručenkou) a ak ani po písomnej výzve s hlasnou hudbou neprestane, môžete v tejto veci podať návrh na súd. Pred podaním návrhu na súd by som Vám odporúčala zabezpečiť si dôkazy - nechať namerať hluk, zdokumentovať otrasy vo Vašom dome a pod., aby ste v konaní mali lepšiu dôkaznú situáciu.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk