Ako darovať byt dcére, keď chceme vylúčiť jej manžela?

Zodpovedané
4. júl 2024

Dobrý deň,

s manželom chceme darovať byt našej dcére do jej výlučného vlastníctva. Nakoľko nie veľmi dobre vychádzame s jej manželom - mojím zaťom, tak by sme chceli nejako ošetriť v darovacej zmluve. Teda tak, aby bol v prípade smrti našej dcéry vylúčený z dedenia tohto bytu.

Je to možné?

Ak áno, ako by znel prípadný text v darovacej zmluve?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete byt darovať len dcére, odporúčam uviesť do darovacej zmluvy, že byt nemá patriť do BSM.

To, či Váš zať po Vašej dcére byt, resp. podiel na ňom zdedí, nemôžete vy nijako ovplyvniť. To može urobiť len Vaša dcéra a to tak, že spíše závet, v rámci ktorého byt (alebo celé dedičstvo) prikáže inej osobe ako manželovi.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk