Aké sú negatíva spoločných prípojok so susedovcami?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Aké sú negatíva spoločných prípojok so susedovcami?

Susedia nemajú inú možnosť, len sa napojiť cez našu prípojku. Veľmi s tým nesúhlasíme. Mám obavy, že dobre susedské vzťahy budú preč.

Ako to treba riešiť po právnej stránke?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je to možné, odporúčala by som, aby každý z Vás mal vlastný merač (aby sa dalo odsledovať, kto presne koľko spotreboval z jednotlivých médií) a aby ste pred sprevádzkovaním prípojky spísali zmluvu, v ktorej vyriešite všetky potenciálne sporné body - kto bude zabezpečovať údržbu prípojky, ako si budete deliť náklady, ako sa budú riešiť zálohové platby, preplatky, nedoplatky, vzťahy s dodávateľmi energií a pod.

Predpokladala by som, že susedia budú žiadať zriadenie vecného bremena na ťarchu Vášho pozemku.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk