Aké mám možnosti, ak by som chcela ukončiť pracovný pomer?

Zodpovedané
6. apr 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom mojej situácie. Od 01.10.2022 pracujem, mám PZ na dobu určitú na 1 rok.

Aké mám možnosti, ak by som chcela ukončiť pracovný pomer?

Ďakujem

Dobrý deň,

buď sa so zamestnávateľom môžete na skončení pracovného pomeru dohodnúť (PZ v tom prípade končí v deň, na ktorom ste sa dohodli), alebo môžete podať výpoveď (jednoduchý list zaslaný alebo osobne odovzdaný zamestnávateľovi. Výpovedná lehota je 1 mesiac a začína plynúť prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede zamestnávateľovi.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk