Aká pokuta hrozí v prípade neohlásenia zmeny priezviska po svadbe?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom možnej pokuty.

Aká pokuta hrozí v prípade neohlásenia zmeny priezviska po svadbe (neohlasené niekoľko rokov, vodičský preukaz roky s menom za slobodna)?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

zákon nepozná žiadnu špeciálnu pokutu za neohlásenie zmeny údajov na vodičskom preukaze. Avšak:

  • Zmeny údajov je držiteľ vodičškého preukazu povinný nahlásiť do 7 dní od kedy nastali.
  • V prípade nenahlásenia zmien v lehote sa vodičský preukaz považuje za neplatný.
  • Jazda s neplatným vodičským preukazom môže byť sankcionovaná pokutou až do výšky 3 500 eur.

Nech sa darí.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk