15. augusta sa sťahujem. Musím zaplatiť nájomné za celý mesiac?

Zodpovedané
20. júl 2024

Dobrý deň,

4 roky bývam v podnájme. Tento rok sme nepredlžovali zmluvu, pretože majiteľka je v zahraničí a nemala čas. Dohodli sme sa, že 15. augusta sa sťahujem už z bytu. Na tento mesiac sa jej ešte odoslal celý nájom.

Budem musieť za mesiac august zaplatiť tiež nájom na celý mesiac alebo len polovicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

platba nájomného závisí od Vašej dohody s prenajímateľom. Ak bolo pre podobné situácie niečo dohodnuté v pôvodnej nájomnej zmluve, mala by sa zrejme uplatňovať táto úprava.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk