V ktorom mesiaci je vhodný čas na zavádzanie cibule, cesnaku a zeleru?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zavádzania zeleniny.

V ktorom mesiaci je vhodný čas na zavádzanie cibule, cesnaku a zeleru?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistuje žiaden mesiac, v ktorom to je vhodné. Postupne po zavedení základných druhoch zeleniny, mäsa, vajca, lepku a ovocia sa pristupuje k zavedenie ostatných druhov potravín, medzi ktoré patrí napríklad aj cibuľa, cesnak či zeler. Štandardne to vychádza po 9. mesiaca, avšak závisí to od toho, kedy ste začali prikrmovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička