Stačí 6 mesačnému bábätku 125 g príkrmu?

Zodpovedané
23. dec 2021

Dobrý deň,

mám 6 mesačného chlapčeka, ktorý zje okolo 125 g prikrmu. Po prikrme vypije 60 - 100 ml vody. Problém je ale ten, že ho veľmi zapeká. Nevie sa vykakať. Keď sa vykaká, tak je to veľmi tvrdé. Od malička má problémy, prešili sme si kolikami a stále sa trápime s refluxom. Pije kvôli tomu Sunar AR.

Stačí 6 mesačnému bábätku 125 g prikrmu?

Koľko by malo tak staré bábo približne zjesť príkrmu?

Ako mu pomôcť s kakaním?

Od narodenia BioGaiu, pije vodičku. Dávala som už aj slivky ako príkrm, nezabrali. Zelenina ho zapeká asi všetka. Tam bude asi problém aj ten, že všetko mu musím kombinovať s batatom inak mi to nezje.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne nie som na váženie prírkmov. Dávajte dieťatku toľko koľko chce. Pokiaľ chce viac, dajte mu viac.

Niektoré deti však "nemajú dno" a potom ich bolí bruško, či nebodaj vracajú. V tom prípade treba odsledovať aká dávka je pre neho ešte v poriadku. Zvyčajne okolo 150 mg.

Robíte dobre, že dávate zapiť vodičkou. Môžete mu ponúknuť aj mimo prikrmovania, môže vypiť okolo 200 ml denne. BioGaiu by som vymenila za Probifix imun baby kvapky a nateraz prechodne po dohovore s lekárom vyskúšala Forlax na zmäkčenie stolice.

Skúšajte možno už aj do ruky kúsok uhorky. Tá je vodnatá. Prípadne robiť vodnatejšie príkrmy.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička