S ktorým bezlaktózovým mliekom sa vyhneme zapekaniu?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

naša 5 týždňová dcéra má pravdepodobne intoleranciu na laktózu. Má ju aj jej otec. Pokiaľ sme mali Nutrilon 1 a Bebu sensitive, tak mala v stolici hlieny. Teraz sme skúsili bezlaktózový Nutrilon na odporúčanie lekárky a strašne ju zapeká. Má tuhú stolicu.

Keď sme dali do Beby sensitive Coliprev, tak ju zapieklo.

S ktorým bezlaktózovým mliekom sa vyhneme zapekaniu?

Ako riešiť tuhú stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa povedať. Je to veľmi individuálne ako ktoré dieťa reaguje na mliečko. Pokiaľ išlo "iba" o hlien v stolici, inak bola dcérka spokojná, tak by som bezlaktózové mliečko nedávala.

Intolerancia laktózy je u detí neobvyklá, v dospelej populácii je naopak veľmi rozšírená.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička