Poradíte ohľadom prikrmovania 4,5 mesačnej dcérky, ktorá odmieta mlieko?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

moja dcérka má 4,5 mesiaca a prikrmujem ju každý deň. Skúsili sme mrkvu, zemiak, brokolicu. Teraz dávam aj tekvicu. Najčastejšie jej to dávam s kombináciou zemiaku.

Dcérka odmieta mlieko. Keď vidí fľašku, tak doslova vreští. Keď sa však trocha unaví, tak vtedy vypije aj 150 ml mlieka. A niekedy jej to je málo. Máva aj taký deň, že ráno okolo 6 hodiny spapá 130 ml mlieka Kendamil a potom do obeda nechce mlieko ani vidieť. Tak ju tlačím zeleninovým príkrmom.

Ale poobede mám problém dostať do nej mlieko, proste ho nechce. Vymenila som už aj fľašku a všeličo skúšam. Bojím sa, aby neschudla.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste zmeniť značku, možno jej toto mliečko prestalo vyhovovať. Mliečko ešte v tomto veku určite piť musí, takže ak by problém pretrvával, je nutné vyšetrenie lekárom.

Skúste jej ho dať z pohárika, po lyžičkách, kúpte si striekačku a dávajte jej ho tak. Zároveň jej treba aj ponúkať vodu, aby mala v týchto horúčavách dostatok tekutín.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička