Pomáha ryža a ryžové kaše k lepšiemu tráveniu?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na ryžu a ryžovú kašu. 8-mesačný syn máva občas problém so zápchou, preto mu ryžu dávam sporadicky. Avšak ryžová kaša je z celozrnnej ryže.

Nemala by preto naopak pomôcť tráveniu?

Je možné podávať aj celozrnné varenú ryžu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ryža je potravina, ktorá vo všeobecnosti zapeká. Využíva sa štandardne v liečbe hnačiek, na zahustenie stolice.

Celozrnné výrobky pre deti celkovo nie sú úplne vhodné. Ak je potom v strave v ich dôsledku príliš veľa vlákniny, tak môže paradoxne prichádzať k zápcham a aj k neprospievaniu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička