Odoporučili by ste zmenu umelého mlieka?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

moja trojmesačná dcéra bola kojená a aj dokrmovaná, no posledné dva týždne prechádzala úplne na umelé mlieko. Predtým som jej dávala Sunar a kojila, ale Sunar akosi zapáchal a dcérka z neho trochu vracala.

Tak som pred dvoma týždňami prešla na mlieko Hipp a postupne prestala úplne kojiť. Odvtedy má problémy s bruškom, lebo stále tlačí. Neviem teda či mám zase zmeniť mlieko, alebo mám ešte počkať. Najskôr nemohla mať stolicu asi 2 - 3 dni, tak som jej pomohla s teplomerom. Stolicu mala riedku, zelenú, o dva dni mala už tuhšiu. Včera mala stolicu, až keď som jej pocvičila s nôžkami, bola tuhšia zelená, neskôr redšia a úplne žltá. Aj keď vykonala potrebu, stále tlačí, vetry má normálne.

Mám ešte čakať, či sa to upraví samé, alebo ju nemám trápiť a zmením mlieko?

Používala som dlho probiotiká BioGaia, teraz tretí deň Probio - Fix Baby. Dávam jej aj Baby Calm a občas veľmi málinko harmančekový alebo feniklový čaj.

Ďakujem

Dobrý deň,

trošku ma znepokojuje údaj, že Sunar "smrdel". Asi by som rozmýšľala nad možnou kontamináciou a teda aj problémami spojenými s tým.

Nasadila by som probiotiká Probiofix Imun Baby, nabrala stolice, dieťa vyšetrila a postupovala ďalej podľa okolností.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička