Od ktorého mesiaca môžu deti jesť zavárané uhorky a môže im byť jedlo dochucované octom?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

môj malý má teraz 10 mesiacov a chcela by som mu zavariť kompót z hrušiek, sliviek a jabĺčok. Budem mu to dávať až po roku (január, február), teraz ešte papá čerstvé ovocie.

Avšak nechcem použiť biely cukor a ani sacharín. Týmto som zvykla zavárať. Našla som v obchode stévia tabletky.

Mohla by som to skúsiť s týmito tabletkami?

Od ktorého mesiaca môžu deti jesť zavárané uhorky a môže im byť jedlo dochucované octom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kompóty môžete zavariť úplne bez cukru, detičky s nimi zväčša nemajú problém. Alebo minimálne s cukrom.

Čo sa týka stévie, tak aj s tou by ste mohli. Ale chuť je teda iná, neviem, či to bude dieťa tolerovať. Po roku však trošku cukru na dochutenie už môžeme detičkám dávať.

Troškou octu môže byť jedlo okolo roka už dochucované, aj uhorky by mohli byť dávané. Len teda nie pikantné.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička