Musím začať prikrmovať 7 týždňového synčeka?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

môj skoro 7 týždňový čisto dojčený chlapček pribral za 14 dní 430 g. Jeho váha pri odchode z pôrodnice bola 2 960 g. Teraz má 4 430 g. Pediatrička zhodnotila, že je pod váhou. Vraj ho asi bude treba prikrnovať umelým mliekom. Mne sa javí, že krásne prospieva, ale trápia ho koliky.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

môj názor je, že by som zatiaľ nad prikrmovaním nerozmýšlala a podporovala matku v dojčení. Na koliky dlhodobo podávať probiotiká BioGaia.

Ak je problém s vyprdkaním, tak Espumisan L. Okrem toho veľa trpezlivosti, lásky, nosenia a dojčenia.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička