Môžem prikrmovať syna, ktorý bude mať o týždeň 5 mesiacov?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

syn má o týždeň 5 mesiacov a je na UM. Ako 4,5 mesačnému som začala dávať príkrmy - zemiačik, kaleráb, mrkvičku a karfiol. Z mrkvičky sa mi trochu osypal, tak mu ju veľmi nedávam.

Chutí mu a stačí mu to na 2 - 3 hodiny. Bola som u pediatra a podľa neho mu príkrmy nemám teraz dávať. Vraj až od 6,5 mesiaca. Stolicu má každý deň.

Aký je Váš názor?

Mám syna prestať prikrmovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem Vám takto odpovedať, lebo dieťatko nepoznám. Pozná ho Váš pán doktor a neviem čím toto tvrdenie podložil.

Avšak podľa svetových odporúčaní, dieťatko na UM môžeme začať prikrmovať už od 4. mesiaca života, takže nevidím dôvod, prečo to odďalovať.

Samozrejme ak sa z mrkvičky vysypal robíte dobre, že ju nedávate. Vyskúšala by som opäť za pár týždňov. Medzitým však pokojne zaraďte už aj iné druhy zeleninky (cuketa, tekvica, brokolica napr.) a mäsko (morčacie, králik, teľacie, kuracie., neskôr aj hovädzina, prasa, divina).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička