Môžem pridávať do varenia plnotučné mlieko?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

16-mesačnému synčekovi chcem zaradiť polotučné mlieko.

Je to v poriadku?

Ak mu varím nejaké cestoviny, tak mu už dávam smotanu na šľahanie/varenie. Mlieko som ešte neskúšala.

Treba ho prevariť?

Môžem ho dávať aj do krupicovej kaše?

Ďakujem

Dobrý deň,

klasické kupované mlieko z obchodu nie je potrebné prevárať. Môžete z neho variť čokoľvek - kaše, palacinky, puding. Netreba ho zaraďobať špeciálne. Mlieko je surovina, z ktorej sa vyrába smotana, jogurty. To už má predpokladám zaradené.

Deťom do 3 rokov sa odporúča podávať plnotučné kravské mlieko čerstvé - v obchodoch je v chladničkových boxoch a má trvanlivosť v dňoch. Nie v mesiacoch ako trvanlivé.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička